FKS – Rychwałd – podsumowanie sezonu 2015/2016

• autor: selovv, 2016-06-23 03:27

Upragniony awans!

„Marzenia się spełniają” – można by powiedzieć po ostatnim gwizdku sędziego w sezonie 2015/2016. Cztery lata ciężkiej pracy nareszcie przyniosły efekt w postaci awansu drużyny do A klasy.

„Cena sukcesu to ciężka praca, poświęcenie i determinacja, by niezależnie od tego, czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy, dawać z siebie wszystko”. ( Vince Lombardii).

I drużyna dała z siebie wszystko, ciężkie treningi w okresie przygotowawczym, czas poświęcony na treningi i mecze, wiele, wiele godzin na boisku. A w efekcie 17 zwycięstw, 1 remis i tylko 2 porażki.

Ostatni raz Rychwałd miał drużynę w A klasie 20 lat temu. W sezonie 1995/96 drużyna pod nazwą LZS Rychwałd po dwóch sezonach gry na szczeblu A klasowym spadła do B klasy. W tamtym czasie wielu zawodników tworzących dzisiejszą siłę FKS-u Rychwałd dopiero przychodziła na świat lub miała najwyżej kilka lat życia.

Dziś, dzięki uporowi, poświęceniu, ale także dzięki umiejętnościom i wierze w sukces  Rychwałd znów ma drużynę, która może rywalizować z powodzeniem z innymi, nawet teoretycznie silniejszymi drużynami. Wielkie słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a więc dla Zarządu  Klubu z prezesem na czele, dla kibiców, dla trenera Tadka i przede wszystkim dla zawodników.

Wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Ten nigdy niegasnący zapał przenosi góry i pomaga w osiąganiu wyznaczonych celów.

„Trzeba walczyć o swoje marzenia. Jeśli się nie spełnią – oby nie z twojej winy”.

Trener Piotr Jaroszek