Rundę podsumowuje trener Piotr Jaroszek

• autor: selovv, 2015-11-20 10:53

W połowie drogi po awans do A klasy

Po niedosycie związanym z zajęciem „tylko” trzeciego miejsca w B klasie w ubiegłym sezonie, po krótkim okresie wypoczynku, rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Cel na kolejny wspólny sezon pozostał bez zmian – awans do A klasy. W okresie przygotowawczym rozegraliśmy trzy sparingi (Kocierz, Ślemień, juniorzy Koszarawy Żywiec) i już w trakcie sezonu zagraliśmy mecz rewanżowy z Reprezentacją Polski +35 w futsalu.

Sama runda jesienna była dla drużyny bardzo udana. Na 10 rozegranych spotkań wygraliśmy aż 9, jedno przegraliśmy minimalnie 2:3 (Łękawica). Po rundzie jesiennej zajmujemy w tabeli drugie miejsce, mając jeden punkt straty do lidera z Łękawicy i aż 8 punktów przewagi nad następnymi drużynami. Ze wszystkich drużyn straciliśmy najmniej bramek, a w klasyfikacji fair play zajmujemy drugie miejsce.

Po ostatnim meczu drużyna nie od razu zapadła w zimowy sen. Do końca listopada trwają treningi, grudzień będzie poświęcony na odpoczynek, ale już od stycznia zaczniemy przygotowania do ciężkiej rundy rewanżowej. W planach jest kilka sparingów w wymagającymi rywalami.

Sytuacja w tabeli po rundzie jesiennej jest komfortowa, ale przed nami trudna runda wiosenna. Drużyna jest ambitna i zmotywowana, aby wreszcie osiągnąć wymarzony cel – awans do A klasy.

Trener drużyny FKS – Rychwałd,

Piotr Jaroszek