LKS Orzeł Łękawica 0:4 LKS Podhalanka Milówka
LKS Skrzyczne Lipowa 3:2 GKS Radziechowy - Wieprz II
LKS Magórka Czernichów - Tresna 1:8 LKS Beskid Gilowice - Rychwałd

Zaczerwieniło się w Gilowicach

• autor: selovv, 2015-09-21 19:16

2:1 pokonał FKS-Rychwałd zespół z Bystrej

W minioną niedzielę, na boisku w Gilowicach Rychwałd podejmował drużynę Magura Bystra. Choć spotkania zapowiadało się emocjonująco, bowiem stanęły naprzeciwko siebie dwa mocne składy, chyba nikt nie spodziewał się takiego rozwoju akcji.

Od początku spotkania gra obu zespołów była bardzo nerwowa i oba popełniły kilka błędów. Zmotywowany skład z Bystrej ostro atakował bramkę gospodarzy, której jednak bezbłędnie bronił Dawid Gruszka.  Zawodnicy rychwałdzkiego FKS-u również zaliczyli kilka akcji na obronę przeciwników, jednak wciąż brakowało celnych strzałów. Dopiero niespełna minutę przed gwizdkiem sędziego na przerwę piłkę w siatce rywali bezbłędnie umieścił Mariusz Małysiak.

Od pierwszych sekund drugiej połowy spotkania ekipa z Bystrej skupiona była na mocnej ofensywie, co pozwoliło im na odrobienie straty już w 46 minucie spotkania, kiedy to błąd obrony Rychwałdu wykorzystał Andrzej Kimla. Po bramce na 1:1 to Rychwałd zaczął zawzięcie walczyć o każdy metr boiska i gra toczyła się głównie pod bramką gości. Nerwowa atmosfera gry chyba udzieliła się zawodnikom Magury, bo sędzia z coraz większą częstotliwością musiał wyciągać żółte kartki – w całym spotkaniu aż osiem razy (dwie dla Rychwałdu, sześć dla Bystrej).

Na boisku zawrzało, kiedy to w 71 minucie meczu sędzia zagwizdał rzut karny, za zagranie ręką zawodnika Bystrej. Nieumiejący opanować emocji kapitan gości zmuszony został przez sędziego do opuszczenia boiska. Rychwałd wykorzystał szansę na zdobycie bramki (rzut karny wykonał Mariusz Małysiak). Zawodnicy Bystrej już do końca spotkania nie potrafili przełożyć nadmiaru adrenaliny na mobilizację do gry, a jedynie na nasilenie niesportowych zachowań. Efektem tego była kolejna czerwona kartka pokazana zawodnikowi gości, który zamiast popisu piłkarskich umiejętności pokazał popis chamstwa rzucając pod adresem sędziego poważne groźby.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną Rychwałdu 2 :1 i awansem drużyny na pierwsze miejsce w tabeli.