LKS Pewel Ślemieńska 0:5 LKS Muńcuł Ujsoły
LKS Jeleśnianka Jeleśnia 1:2 LKS Soła Rajcza
LKS Orzeł Łękawica 0:4 LKS Podhalanka Milówka
LKS Skrzyczne Lipowa 3:2 GKS Radziechowy - Wieprz II
LKS Magórka Czernichów - Tresna 1:8 LKS Beskid Gilowice - Rychwałd

Najbliższa kolejka 14

Aktualności

FKS-RYCHWAŁD POKONAŁ REPREZENTACJĘ

• autor: selovv, 2014-11-30 19:30

6:5 ZWYCIĘŻYŁ RYCHWAŁD W SPOTKANIU TOWARZYSKIM Z REPREZENTACJĄ POLSKI "35" W FUTSALU

W sobotni wieczór, na hali sportowej w Łękawicy, FKS-Rychwałd podejmował wyjątkowych gości. Rychwałdzka drużyna zmierzyła się bowiem z Reprezentacją Polski „35” w futsalu. Zgodnie z oczekiwaniami piłkarski pojedynek był wielkim wydarzeniem, obfitującym w ogrom sportowych emocji. Jako że z takim rywalem młoda, franciszkańska drużyna nie miała jeszcze okazji się zmierzyć, towarzyskie spotkanie meczowe przyciągnęło sporą widownię. Jak się okazało kibice rychwałdzkiej drużyny mogli liczyć nie tylko na wielkie emocje i wspaniałą atmosferę sportowego widowiska na najwyższym poziomie, ale także na wspólne przeżywanie radości zwycięstwa. Jednak w tym spotkaniu, to nie wynik był najważniejszy.

Narodowa kadra zaszczyciła nas bowiem swoją obecnością w związku w przedsięwzięciem, w ramach którego drużyna  dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II rozgrywa towarzyskie spotkania w miejscach związanych z kultem papieża Polaka. Swoją piłkarską podróż „Śladami obecności świętego Jana Pawła II” reprezentacja oldbojów rozpoczęła w maju br. rozgrywając mecz w Wadowicach. Cykl sportowych spotkań ma zwieńczyć wizyta kadry w Watykanie, jesienią przyszłego roku.

Sobotnie spotkanie w Łękawicy rozpoczęło się więc od uczczenia pamięci świętego, poprzez wspólne odśpiewanie pieśni „Barka”. Po przemówieniach – kustosza rychwałdzkiego sanktuarium, o. Bogdana Kocańdy i prezesa FKS-u, Wacława Olesia – i po zaśpiewaniu hymnu, równocześnie z gwizdkiem sędziego, rozpoczynającym spotkanie, zaczęły się wielkie emocje.

Już po pierwszych minutach meczu, okazało się,  że Rychwałd zawalczy z reprezentantami Polski, jak równy z równym. W spotkaniu, dzięki częstym zmianom, mieli okazję zagrać wszyscy podstawowi i rezerwowi zawodnicy FKS-u. Pierwsza, wystawiona przez Rychwałd czwórka szybko zachwyciła kibiców wielką wolą walki. Zaangażowanie i rozsądna gra oparta na dokładnie przemyślanej i przepracowanej taktyce szybko przyniosła wyczekiwane efekty. Bowiem już po kilku minutach Rychwałd cieszył się z pierwszej bramki zdobytej w pięknym stylu przez Grzegorza Sochę. Zdobycie przewagi już na otwarciu spotkania dodatkowo dodało drużynie skrzydeł. Na kolejne skuteczne akcje bramkowe FKS-u nie trzeba było długo czekać. Wynik poprawił bowiem strzał na bramkę rywala w wykonaniu Piotra Jaroszka. Ofensywa kadry równie zaciekle atakowała bramkę gospodarzy, jednak bezskutecznie. W niektórych akcjach kadrowiczom brakowało sportowego szczęścia, w innych sprytu, by pokonać niezawodnie broniącego bramki FKS-u, Cebrata. Atakujący Rychwałdu nie odpuszczali i to oni właściwie w całej pierwszej połowie nadawali tempo gry. Popis swoich piłkarskich umiejętności jeszcze dwukrotnie zaprezentował Jaroszek (na co dzień trener FKS-u), zdobywając dwa kolejne gole dla Rychwałdu. Franciszkańska drużyna prowadziła już 4:0, więc końcówka pierwszej połowy spotkania była dla kibiców raczej spokojna. Jednak rychwałdzki skład pokazał, że potrafi walczyć o każdy metr boiska aż do ostatnich sekund i właściwie na zejście na przerwę Michał Iwanek poprawił jeszcze wynik na 5:0.

Po przerwie Polska „35” wyszła na boisko z nową energią oraz determinacją i szybko odzyskała swoją pozycję faworyta. Na pierwszy plan wysunęły się umiejętności i doświadczenie oldbojów. Kadrowicze zaczęli odrabiać straty wykorzystując wszystkie błędy rychwałdzkiej obrony. Mistrzowsko prowadzone akcje i dynamika gry gości sprawiła, że Rychwałd tracił kolejne bramki. Na ok. 8 minut przed końcem spotkania reprezentacja doprowadziła do wyrównania i mecz niejako rozpoczął się na nowo. Emocje sięgnęły zenitu, jednak rychwałdzcy piłkarze z wielkim opanowaniem wyprowadzali kolejne bramkowe akcje. Wyczekiwanego, spektakularnego gola dla Rychwałdu strzelił po asyscie Jaroszka, Mariusz Małysiak. FKS zdobytą przewagę utrzymał do ostatniego gwizdka, wygrywając spotkanie 6:5.

Kibiców ogarnęła radość zwycięstwa. Widownia gromki brawami podziękowała obu drużynom za znakomite widowisko, a piłkarze za wspaniałą atmosferę spotkania. Bowiem mimo iż serca kibiców były zapewne z rychwałdzkimi zawodnikami, nie zabrakło też serdecznego dopingu dla narodowej kadry.

W imieniu zarządu Franciszkańskiego Klubu Sportowego - Rychwałd chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Reprezentacji Polski „35” w futsalu, za zaproszenie do wspólnej zabawy. Dziękujemy także wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie spotkania oraz kibicom, którzy trzymali kciuki za nasz młody klub. Zachęcamy do śledzenie innych piłkarskich zmagań drużyny FKS-Rychwałd.