LKS Jeleśnianka Jeleśnia 1:2 LKS Soła Rajcza
LKS Orzeł Łękawica 0:4 LKS Podhalanka Milówka
LKS Skrzyczne Lipowa 3:2 GKS Radziechowy - Wieprz II
LKS Magórka Czernichów - Tresna 1:8 LKS Beskid Gilowice - Rychwałd

Aktualności

Rychwałd walczył w Góralem

• autor: selovv, 2014-10-03 15:52

W rozgrywkach Pucharu Polski podokręgu Żywiec, FKS dotarł do III rundy

Zawodnicy FKS-Rychwałd pokonując A-klasowe zespoły z Ujsoł i Sopotni awansowali do III rundy rozgrywek pucharowych. W trzecim spotkaniu Rychwałdowi zmierzyć się przyszło z, grającą trzy klasy wyżej, drużyną Góral Żywiec. Spotkanie rozgrano w środę na boisku w Gilowicach.  Bezsprzecznym faworytem spotkania byli zawodnicy Górala, jednak rychwałdzcy piłkarze, mimo zdecydowanej przewagi rywali pokazali wspaniałą wolę walki i grę naprawdę na wysokim poziomie. Bowiem grającemu w IV lidze Góralowi wcale początkowo nie było łatwo pokonać stoperów Rychwałdu. Obrona FKS-u skutecznie broniła pola bramkowego, choć gra toczyła się głównie właśnie pod bramką gospodarzy. Ofensywa gości nie dawała chwili wytchnienia stającemu na bramce Cebratowi, ale ten, przy pomocy Mydlarza i Iwanka skutecznie odpierał atak przeciwnika. Drużyna jak zwykle mogła też liczyć na ogromne zaangażowanie i aktywność lewego obrońcy, Marcina Szczotki, który swoją postawą daje przykład wspaniałej, żarliwej walki o każdy metr boiska. Rychwałd uległ atakującym Górala dopiero w 34 minucie spotkania i na przerwę schodził ze stratą jednej bramki. W drugiej połowie meczu Góral zdecydowanie zwiększył swoją przewagę. I choć gospodarzom udało się dwukrotnie przymierzyć na bramkę przeciwnika, to Rychwałd tracił kolejne bramki. Ostatecznie wynik spotkania ustalił się na 4:0, dla zawodników z Żywca. FKS-Rychwałd skupiał się będzie już teraz wyłącznie na rozgrywkach ligowych.