Drugi rok sukcesów juniorów FKS Rychwałd

• autor: selovv, 2014-07-02 12:22

Trener drużyny podsumowuje kolejny sezon rozgrywek

Po zeszłorocznej bardzo udanej przygodzie z Okręgową Ligą Juniorów Młodszych, gdzie jak równy z równym rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak Podbeskidzie czy Rekord, w tym roku przyszło nam debiutować w Lidze A Juniorów Starszych. Nie znając przeciwników i nie wiedząc, jaki jest poziom sportowy, przystępowaliśmy do rozgrywek z pewnymi obawami. Pierwszy mecz z Pietrzykowicami to potwierdził, lecz udało się po trudnej walce rozpocząć sezon od zwycięstwa 3-2. Później było już łatwiej, czego dowodem jest tylko jedna porażka 1-3 z Radziechowami i 2 remisy (Cisiec, Jeleśnia). Resztę meczów zdecydowanie przeważyliśmy na swoją stronę. Rundę jesienną zakończyliśmy z 3 punktami straty do lidera z Radziechów, zajmując na półmetku 2. miejsce na 14 drużyn w lidze.

Okres zimowy przepracowaliśmy bardzo solidnie, rozgrywając wiele sparingów przeważnie z drużynami z wyższych lig juniorskich oraz z seniorami. Wygrywaliśmy z juniorami Koszarawy Żywiec, Rajczy, Łękawicy, Lipowej, Ślemienia a także z seniorami Pewli Ślemieńskiej i juniorami młodszymi Górala Żywiec. Bardzo dobre remisy osiągnęliśmy z seniorami Lipowej i juniorami starszymi Górala Żywiec.

W okresie przygotowawczym przegraliśmy tylko jeden sparing z juniorami Leśnej, nie grając jednak w najsilniejszym składzie.

Oprócz tego wzięliśmy udział w dwóch turniejach halowych. W turnieju w Milówce zajęliśmy 4. miejsce, grając wszystkie mecze z seniorami i pokonując m.in. Kuźnię Ustroń występującą w lidze okręgowej. 4. miejsce zajęliśmy też w turnieju w Wilkowicach.

Runda wiosenna to 10 zwycięstw i tylko 1 remis z mistrzem ligi Radziechowami. Do końca rozgrywek toczyliśmy walkę o awans, ale o ten jeden jesienny mecz w Radziechowach byliśmy gorsi od przeciwników. Zakończyliśmy sezon na 2. miejscu, mając na koncie 20 zwycięstw, 3 remisy i tylko 1 porażkę. W całych rozgrywkach zdobyliśmy  114 bramek a straciliśmy tylko 18.

Dopełnieniem tegorocznych sukcesów był udział lektorów starszych w IX Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej w Lublinie. Na 42 drużyny biorące udział w mistrzostwach w tej kategorii wiekowej nasi lektorzy zajęli wysokie 5. miejsce.

Trener Piotr Jaroszek