FKS-Rychwałd na fali zwycięstw

• autor: selovv, 2014-05-13 22:39

4 mecze - 4 zwycięstwa - podsumowanie ostatnich spotkań meczowych

nowa-galeria-5460652.jpg nowa-galeria-5460665.jpg nowa-galeria-5460670.jpg

Za drużyną FKS-Rychwałd kolejne cztery wyjazdowe mecze rozgrywek ligowych. Dobrą formę rychwałdzkich zawodników potwierdza bilans spotkań: cztery mecze – cztery wygrane. Pierwszy mecz wyjazdowy drużyna rozegrała 19 kwietnia z zespołem LKS Smrek Ślemień. Od początku to Rychwałd przejął kontrolę na boisku, by już w szóstej minucie spotkania zdobyć pierwszą bramkę (Grzegorz Socha). Niemal w całym meczu gra toczyła się pod bramką gospodarzy. Silna gra Rychwałdu w ofensywie skutkowała licznymi atakami na bramkę przeciwnika. Niestety wielu akcjom zabrakło skutecznego wykończenia i sporo sytuacji zostało niewykorzystanych. Mimo to zawodnicy FKS-u nie zwalniali tempa i sukcesywnie atakowali obronę Ślemienia, co przełożyło się na wynik. Popis swoich piłkarskich umiejętności dał duet braci Małysiak. Mariusz dwukrotnie w asyście brata skutecznie zaatakował bramkę rywala. Drużynie ze Ślemienia właściwie nie udało się przejąć piłki, a wynik Rychwałdu poprawiły jeszcze gole Patryka Mydlarza i Grzegorza Barcika. Ślemień został więc pokonany 5:0.

Nad gospodarzami dominował Rychwałd także w meczu z drużyną LKS Magórka Czernichów. Spotkanie rozegrano w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Grę utrudniał deszcz, a stojąca na boisku woda powodowała, że piłka ledwo toczyła się po murawie. Mimo ciężkich warunków gry Rychwałd znów pokazał klasę. Celnymi strzałami na bramkę rywala popisali się: Socha, Krajcarz, Kastelik.  Obrona FKS-u znów stanęła na wysokości zadania i ani razu nie pozwoliła się pokonać napastnikom rywali. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rychwałdu 3:0.

Trzy skuteczne akcje „franciszkańska” drużyna zaliczyła także w meczu z zespołem LKS Jezioro Żywieckie Zarzecze. Zdobywcami bramek byli: Szymon Kastelik (2) i Mariusz Małysiak. Dobra passa Rychwałdu potwierdzona więc została wygraną 3:1.

Kolejne punkty w klasyfikacji ligowej zdobył Rychwałd w ostatnią sobotę, w meczu z zawodnikami z Pewli Małej. Mocna obrona i zdecydowana gra w ataku wystarczyły, by po raz kolejny sięgnąć po zwycięstwo 2:0.  (Zdobywcy bramek: Kastelik, Socha, asysta: Krajcarz).

Rychwałd we wszystkich spotkaniach zaprezentował ogromną wolę walki i silne zorientowanie na grę w ataku. Wielki zapał zawodników przeszkadza jednak czasami chłodnemu rozeznaniu w sytuacji, co przekłada się na brak skuteczności i wiele sytuacji pozostanie niewykorzystanych. W kolejnych spotkaniach to FKS Rychwałd będzie pełnił rolę gospodarza. Mamy nadzieję, że podczas spotkań „u siebie”  rychwałdzcy zawodnicy zniwelują te niewielkie mankamenty swojej gry i przy odrobinie piłkarskiego szczęścia osiągną jeszcze lepsze rezultaty.

Przed nami jeszcze sześć spotkań meczowych z udziałem rychwałdzkiej drużyny. Wszystkie rozegrane zostaną na boisku w Gilowicach. Zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania drużyny!