IX Mistrzostwa Polski w Lublinie

• autor: selovv, 2014-05-06 22:12

Zawodnicy FKS-Rychwałd po raz drugi zmierzyli się w rozgrywkach halowych z drużynami z całego kraju

nowa-galeria-5501692.jpg nowa-galeria-5501693.jpg nowa-galeria-5501695.jpg

Piłkarze z Rychwałdu po raz kolejny zostali zaproszeni do udziału w IX Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnCh”.  Rozgrywki toczyły się w dniach 1-2 maja w Lublinie. Drużyny z całe Polski rywalizowały w trzech kategoriach: Lektor Starszy, Lektor Młodszy, Ministranci. Rychwałdzki skład został zakwalifikowany do kategorii Lektorów Starszych.

Franciszkański Klub Sportowy reprezentowali:

Wojtek Walatek – kapitan

Janusz Drobisz – bramkarz

Michał Iwanek

Radek Jędrysek

Rafał Krajcarz

Mariusz Małysiak

Patryk Mydlarz

Pierwszego dnia zmagań rozgrywane były mecze fazy grupowej. W kategorii Lektor Starszy rywalizowały ze sobą 42 drużyny, które podzielono na 6 grup. Rychwałdzkiej drużynie przyszło się zmierzyć z zespołami z: Urzejowic, Zaczernia, Plewisk, Sopotu, Opatowa i Sochaczewa. Zawodnicy FKS-u pokazali wspaniałą gę, kolejno pokonując swoich sportowych rywali. Dzień rozgrywek grupowych zakończyli 5 wygranymi i jednym remisem, zapewniając sobie awans z pierwszego miejsca do rozgrywek pucharowych. Swoją silną pozycję potwierdzili bilansem bramek 14 zdobytych do 5 straconych. Taki wynik był efektem dobrej współpracy drużyny i przemyślanej strategii gry w ofensywie, czego skutkiem były celne strzały na bramkę przeciwnika oddane przez: Iwanka (3), Mydlarza (3),  Krajcarza (3), Walatka (3) i Małysiaka (2).

Do dalszych rozgrywek awansowało 16 zespołów , 6 z pierwszych miejsc, 6 z drugich, 4 z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym. W drugim dniu turnieju rozgrywano system „przegrany odpada” .

Przeciwnikiem rychwałdzkich zawodników była drużyna z Rdzawki. Nasi piłkarze kontrolowali grę niemal w całym meczu, szybko zdobywając bramkę i utrzymując przewagę niemal do końca spotkania. Jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego rywalom udało się wykorzystać chwilę nieuwagi rychwałdzkiej obrony i wyrównać wynik 1:1. O rezultacie spotkania decydowały więc rzuty karne. Jednak i tym razem Rychwałd pokazał swoją przewagę, gdyż wspaniałymi umiejętnościami popisał się Janusz Drobisz broniąc dwa strzały kolegów z zaprzyjaźnionej diecezji. Dzięki niesamowitej postawie bramkarza franciszkańska drużyna zwyciężyła 4:3 i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Mecz ćwierćfinałowy Rychwałd rozegrał z zawodnikami z Bełchatowa. Oba składy, silnie zorientowane na zwycięstwo, zaciekle broniły swoich bramek. Na tym etapie już żadna z drużyn nie mogła pozwolić sobie na najmniejszy błąd, toteż mecz zakończył się bezbramkowo i zwycięzcę znów miała wyłonić seria rzutów karnych. W tym rozdaniu franciszkańskim zawodnikom zabrakło już szczęścia i piłkarze z Bełchatowa pokonali naszych 6:5. Rychwałdzki skład musiał więc pożegnać się z walką o tytuł Mistrza Polski.  Po ostatecznej klasyfikacji franciszkanie uplasowali się jednak na wysokiej, piątej pozycji wśród zespołów z całego kraju, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik (wówczas znaleźli się w przedziale pozycji od 9 do 16) i zdobywając puchar. Miejmy nadzieję, że ta tendencja wzrostowa się utrzyma i już w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się wspólnie z zawodnikami z miejsca na podium.

Wyniki fazy grupowej:

1. FKS – URZEJOWICE  2 – 0 ( IWANEK , MYDLARZ)
  2. FKS – ZACZERNIE 2 – 1 ( KRAJCARZ)
  3. FKS – PLEWISKA 3 – 1 ( IWANEK, KRAJCARZ, MYDLARZ)
  4. FKS – SOPOT 3 – 0 (WALATEK 2, MYDLARZ)
  5. FKS – OPATÓW 1- 1 (WALATEK)
  6. FKS – SOCHACZEW 3 – 2 (MAŁYSIAK 2, IWANEK)