ZA NAMI MISTRZOSTWA POLSKI W RADOMIU!

• autor: selovv, 2013-05-05 15:05

Rychwałdzkie drużyny zaprezentowały na mistrzostwach prawdziwego ducha walki. Dzięki zaciętej grze i dobremu przygotowaniu obu drużynom udało się znaleźć w pierwszej dwudziestce Polski (16 i 17 miejsce) . Do zawalczenia o puchar zabrakło trochę sportowego szczęścia i doświadczenia zawodników.

nowa-galeria-4438940.jpg nowa-galeria-4438941.jpg nowa-galeria-4438942.jpg

VIII Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Piłce Halowej o Puchar Króluj Nam Chryste odbyły się 1-2 maja w Radomiu. W mistrzostwach wzięło udział 105 drużyn i 1200 zawodników z całego kraju, którzy walczyli ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: podstawówka, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorem turnieju był ks. Ireneusz Szustak

Z Rychwałdu do Radomia pojechały dwie drużyny – lektorów młodszych (gimnazjum) i lektorów starszych (szkoła średnia), głównie zawodnicy, którzy na co dzień  grają w składzie Franciszkańskiego Klubu Sportowego – Rychwałd. W pierwszym etapie mistrzostw, w liczących po 6 drużyn grupach, piłkarze brali udział
w rozgrywkach mających wyłonić liderów, którzy zawalczą o puchar.

Pierwszym przeciwnikiem gimnazjalistów z Rychwałdu była drużyna z Opatowa, ubiegłoroczny wicemistrz Polski, w tym roku zdobywca tytułu mistrza. Przeciwnik był bardzo silny, więc i spora presja spoczęła na rychwałdzkich zawodnikach. Po wyrównanej, zaciętej walce nasi piłkarze pokonali Opatów 2:1. Wygrana tego trudnego, pierwszego meczu dodała naszej drużynie skrzydeł i z ogromnym zaangażowaniem i wolą walki o najlepszy wynik pokonywali jeden po drugim następnych przeciwników. Wygrali kolejno z drużynami z: Legionowa (3:1), Konarzyc (6:1), Skoków (3:0). Pokonali nawet samych gospodarzy mistrzostw, drużynę z Radomia wynikiem 3:1. Po pierwszy dniu rozgrywek schodzili z boiska jako zwycięzcy swojej grupy i zdecydowani faworyci do zdobycia mistrza Polski.

Następnego dnia zawalczyli więc w strefie pucharowej z dużą nadzieją na sukces
i ogromnym wsparciem zachwyconych ich imponującą grą kibiców. Drugi etap rozgrywek okazał się jednak mniej szczęśliwy dla rychwałdzkiej drużyny i już pierwszy mecz pogrzebał nadzieję na miejsce na podium. Nasza drużyna po raz kolejny zmierzyła się z gospodarzami, którzy tym razem skuteczniej bronili się przed atakiem rychwałdzkich napastników. Spotkanie przyniosło remis 1:1, więc zwycięzcę meczu miała wyłonić seria rzutów karnych. Tej presji nie sprostali już jednak mało doświadczeni piłkarze Rychwałdu i mecz zakończył się wygraną Radomia.  W kategorii gimnazjalnej Rychwałd zajął ostatecznie 16 miejsce w kraju. To spore wyróżnienie dla naszej diecezji, którą w 2011 roku reprezentowali piłkarze z Ciśca zajmując 29 pozycję. Być może w przyszłym roku uda się jeszcze bardziej poprawić wynik naszej diecezji, bo w tym,  gimnazjalistom z Rychwałdu zabrakło zdecydowanie odrobiny szczęścia.

W drugim dniu sportowy fart dopisał drugiej z rychwałdzkich drużyn, lektorom starszym. Po pierwszy etapie, w którym lektorom udało się wygrać jedynie jeden mecz, znaleźli się poza strefą pucharową, w grupie B. Porażka pierwszego dnia nie zniechęciła jednak naszych zawodników, a jedynie zmotywowała do walki.
W drugim etapie zdecydowanie poprawili swoją grę i zaciekle walczyli o jak najlepszy wynik. Rozegrali pięć meczy, których bilans to jeden remis i cztery wygrane, które pozwoliły na zajęcie 17 miejsca w kraju, w swojej kategorii wiekowej.

Rychwałdzkie drużyny godnie zaprezentowały więc swoją diecezję na ogólnopolskiej arenie piłkarskiej. Pokazały grę na wysokim poziomie i ogromnego ducha walki, dostarczając swoim trenerom, opiekunom i kibicom nie tylko sportowych emocji, ale też  sporych powodów do dumy.