Rychwałd Mistrzem Bosco Cup

• autor: selovv, 2013-02-06 22:47

Rychwałd mistrzem 5. Halowych Finałów

Turnieju Bosco Cup

Drużyna zaprezentuje naszą diecezję na Mistrzostwach Polski w Radomiu.

„To bodaj najbardziej dojrzały zespół ze wszystkich finalistów i stuprocentowy faworyt do końcowego sukcesu.” – pisali o drużynie z Rychwałdu organizatorzy turnieju. Zawodnicy Franciszkańskiego Klubu Sportowego nie zawiedli i w pięknym stylu wywalczyli tytuł mistrza, zapewniając sobie tym samym udział w ogólnopolskich rozgrywkach. W finale drużyna pokonała zespół z Rzyk 3:0.

nowa-galeria-4205943.jpg nowa-galeria-4205944.jpg nowa-galeria-4205945.jpg

Już w listopadzie było wiadomo, że zawodnicy FKS Rychwałd zaprezentują na Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Bosco Cup dojrzałą, ambitną grę na wysokim poziomie. Wówczas, podczas eliminacji żywieckich, nie dali szans swoim przeciwnikom, wygrywając z drużynami z Milówki 9:0 i Zarzecza 7:1.  Pewny udział w turnieju zachęcił zawodników do wytężonych treningów.

1. i 2. lutego w Bielsku-Białej, na hali sportowej przy Hotelu Widok, o mistrzostwo turnieju walczyło 12 drużyn. W fazie grupowej rychwałdzka drużyna miała dwóch przeciwników: Kończyce Małe i Świnną. Ostra, wyrównana gra z drużyną z Świnnej zakończyła się remisem 0:0. W spotkaniu z Kończycami Małymi gole Mariusza Małysiaka, Patryka Mydlarza i Michała Iwanka pozwoliły drużynie wywalczyć wynik 5:0. To wystarczyło,by wraz z zespołami z Żabnicy, Rajczy i Rzyk zagwarantować sobie miejsce w półfinałach. Awans do finału Rychwałd zapewnił sobie wynikiem 3:0 w meczu z Żabnicą, gdzie popis swoich piłkarskich umiejętności zaprezentował duet Mariusz Małysiak i Janusz Stokłosa.

W meczu finałowym nie było już żadnych wątpliwości. Rychwałd w brawurowym stylu pokonał drużynę z Rzyk, wygrywając 3:0. Zdobywcą wszystkich bramek był Janusz Stokłosa, który wraz z Mariuszem Małysiakiem znalazł się w gronie zawodników wybranych do „Najlepszej Piątki Turnieju”. Mariuszowi przypadł także w pełni zasłużony tytuł „Piłkarza Turnieju” oraz „Kozaka Bosco Cup”. Chciałoby się rzecz – „nie ma kozaka na Małysiaka”.

Choć zawsze najjaśniejszymi gwiazdami drużyny są zdobywcy zwycięskich bramek, należy pamiętać, że sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu. Toteż wszystkim zawodnikom należą się serdeczne gratulacje. Gratulacji i gromkich braw nie brakowało, bo podczas turnieju drużynie wiernie towarzyszyli oddani kibice, którzy żywiołowo reagowali na każdy oddany strzał. A mieli ku temu sporo okazji, bo w czasie eliminacji i finałów halowych rychwałdzki zespół zdobył aż 27 goli, tracąc tylko 1 bramkę.

Drużyna z Rychwałdu będzie reprezentowała Diecezję Bielsko – Żywiecką na VIII Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej. Mistrzostwa odbędą się 1-2 maja w Radomiu. Trzymamy kciuki!

E.C.